select * from news where id=465 .: HK SKALICA :.

 Výhra s Považskou Bystricou

 

Obe mužstvá si v minulom kole zapísali dôležité víťazstvá na ľade svojich súperov. Napriek tomu začali duel ospalo a na ľade bolo minimum vzruchu. Domáci pod dojmom víťazstva v Michalovciach akoby čakali, že sa súper porazí sám. Ten vycítil šancu, dobre bránil a tak bolo logickým vyústením, že prvá časť sa skončila bez gólov.

V podobnom tempe sa začala aj druhá časť a dlho sa na ľade nič nedialo. Až v 25, minúte išiel na trestnú ľavicu Ľubo Škápik a Záhoráci akoby ožili. Počas početnej nevýhody boli aktívnejší ako ich súper a Janáč mal veľmi blízko k úvodnému gólu. Domácich oslabenie evidentne naštartovalo a aj v nasledujúcich minútach boli podstatne aktívnejší. Zaslúžene sa dočkali vedúceho gólu, keď sa dôrazom pred bránkou presadil Vereš, ktorý chrbtom k bránke dorazil odrazený puk do siete. Prešlo len 77 sekúnd a z ničoho nič sa pred brankárom Babikom zjavil Tomáš Hluch a tvrdým príklepom mu nedal šancu. Domáci si zvyšok tretiny postrážili a do šatní tak išli s dvojgólovým náskokom.

Ak aj hostia pomýšľali na zvrat, vietor z plachiet im po dvoch minútach Roman Jurák. Útočník Skalice sa ukážkovo pohral s brankárom súpera a puk zasunul do opustenej bránky. V 46. minúte opäť aktívny útok Janáč - Jarolín - Jurák poriadne zatopil hosťujúcej defenzíve, ktorá len so šťastím neinkasovala. V 50. minúte unikla dvojica Škápik - Vaškovič, ale druhému menovanému nevyšla strela. O minútu a pol predviedol pekný semafor Babik proti Strakovej strele.V závere pri presilovej hre mali hostia blízko k zníženiu, ale Košútovi k nule pomohla žrď.

HK Skalica – Považská Bystrica 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 32. Vereš (Škápik, Hujsa), 33. Hluch (Jarolín), 43. Jurák (Janík, Janáč)
Rozhodcovia: Norbert Druga – Adam Jurčiak, Peter Tvrdoň, 833 divákov.

HK Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Straka Janík, Hílek, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Dufek, Kotzman.

HK 95 Považská Bystrica: Babik – Dvořák, Solar, Koleda, Nahálka, Saboš, Rodionov – Klíma, Zlocha, Michalek – Jurášek, Pšurný, Danielčak – Miro, Turan, Bednár.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica o zápasoch v Michalovciach a s Považskou Bystricou: „V Michalovciach bol ťažký zápas, kde sme podali tímový výkon s veľmi dobre chytajúcim gólmanom Petríkom. Dôležité tri body pre nás. S Považskou Bystricou sme vedeli, že súper v poslednej dobe zbiera body, že sa hokejovo zdvíha. Nechceli sme toto stretnutie podceniť. Nakoniec sme ho zvládli, čo je dôležité.“

FOTOGALÉRIA

 

Zdroj : www.nazahori.sk

 
admin, 29.1.2018 19:15:49
 


PARTNERI
 


 
TABUĽKA

  MUŽSTVO Z SKÓRE BODY
1. MHk 32 Liptovský Mikuláš 12 53:26 28
2. HC 07 Orin Detva 12 44:33 20
3. HK DUKLA Michalovce 12 30:47 14
4. HK SKALICA 12 26:47 10

kompletná tabuľka


MESSANGER KÓD
kód pre Messanger

 (c) HK SKALICA, 2016, All right reserved