select * from news where id=461 .: HK SKALICA :.

Povinná výhra na Trnavou len tak tak

Duel začali domáci aktívne, vytvárali si viac nádejných príležitostí, ale bez gólového efektu. Gólu sa napokon dočkali po nečakanej akcii, keď nahodenie Kukliša si hosťujúci gólman zrazil nešťastne dp vlastnej siete. V 14. minúte dostali výhodu presilovej hry hostia, ale podobne ako následne domáci z nej nič nevyťažili.

Druhá tretina začala prekvapujúco. V 23. minúte sa po prihrávke spoza bránky presadil hosťujúci Hrbáčik a bolo vyrovnané. Lenže Skaličania okamžite prepli na vyššie obrátky a do listiny strelcov sa zapísali dvaja najskúsenejší hráči. Najskôr Hujsa šikovne tečoval strelu Horvátha. O desať sekúnd sa pred bránkou najlepšie zorientoval René Jarolín a zvýšil na dvojgólový rozdiel. Domáci boli aj naďalej pri chuti, ale skórovať sa im nepodarilo. Naopak v závere prežívali krušné chvíle, keď po nešťastnom zásahu do hlavy súpera dostal 5 minút a do konca stretnutia Róbert Mikéska. Záhoráci sa však aj zásluhou Sama Košúta v bránke ubránili.

Hneď v úvode tretej časti fauloval hosťujúci Burzík a sily na ľade sa vyrovnali. V 46. minúte sa z ničoho nič menilo skóre, keď sa presne do horného rohu Košútovej bránky trafil Peter Valent a znížil na rozdiel jediného gólu. Hostia vycítili šancu a pripravili si niekoľko nebezpečných situácii. Domáci si uvedomili, že by sa im pasívna hra nemusela vyplatiť a začali sa viac tlačiť smerom dopredu. Obe mužstvá si v posledných desiatich minútach vypracovali niekoľko nádejných situácií, ale ani jednému sa skórovať nepodarilo.

HK Skalica – Gladiators Trnava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Kukliš (Vaškovič), 24. Hujsa (Horváth, Vereš), 24. Jarolín (Kukliš, Kotzman) – 23. Hrbáčik (Valent, Košecký), 47. Valent (Hrbáčik, Košecký)
Vylúčený 3:3 na 2 min., Mikéska 5 + DKZ, rozhodovali: Mĺkvy – Frimmel, D. Konc ml., 782 divákov.

HK Skalica: Košút (Petrík) – Horváth, Škápik, Hujsa, Vereš, Vaškovič – Mikéska, Sloboda, Janáč, Jarolín – Pavešic, Janík, Kňazev, Kučera, Hluch – Straka, Kukliš, Okoličány, Dufek, Kotzman.

Gladiators Trnava: Juríček (Brucháč) – Burza, Mihalko, Szalay, Schmidt, Mrava – Keleši, Košecký, Hrbáčik, Mišura, Kamenický – Hutár, Burian, Andrisík, Čunderlík, Valent – Brzák, Ftáčnik, Mikeš, Lukačovič.