select * from news where id=456 .: HK SKALICA :.

Z Považskej Bystrice si vezieme dva body

Zápas začali obe mužstvá opatrne. V 6. minúte sa Skaličania dostali k výhode o jedného hráča, ale domáci najlepšiu presilovkovú formáciu v súťaži dokázali ubrániť. V polovici stretnutia sa k 25 sekundovej výhode o dvoch hráčov prepracovali domáci, ale obrana Záhorákov zmenu skóre nedovolila. V 14. minúte dostal štvorminútový trest domáci Dvořák a tentokrát sa už skóre menilo po presnom zásahu Romana Juráka, ktorému asistovali Jarolín a Mikéska.

Druhú časť začali Skaličania nedisciplinovane a po vylúčeniach Jarolína a Janáča museli ich spoluhráči čeliť 112 sekundovej nevýhode o dvoch hráčov. Počas nej gól neinkasovali, ale v 29. minúte už domáci Koleda vylúčenie Mikésku potrestal po 11 sekundách. Vedenie na stranu Skalice opäť strhol kapitán Ľubo Vaškovič a ešte do prestávky sa po tretíkrát v sezóne trafil Adrián Sloboda. Ten využil početnú výhodu po asistenciách Okoličányho a Juráka 19 sekúnd pred druhou sirénou.

Ak sa zdalo, že Skaličania si už duel postrážia, opäť sa nevyvarovali vylúčení, keď hlavný rozhodca Krist poslal najskôr Mikésku a potom Pavešic na trestnú. Považanom sa tak už po tretíkrát v zápase naskytla dvojnásobná výhoda a konečne ju aj využili, keď sa presadil Dvořák. A o 27 sekúnd neskôr už bolo vyrovnané po góle Koledu. Tréner Rúžička si zobral oddychový čas a ten mužstvu zo Záhoria pomohol. O pár okamihov šiel na trestnú lavicu domáci Ligas a Martinovi Hujsovi stačilo 11 sekúnd aby po spolupráci Vaškoviča a Škápika strhol vedenie opäť na stranu hostí. Lenže práve autor gólu zahral v 54. minúte vysokou hokejkou a dostal dva dvojminútové tresty. Ten prvý ešte obrana Skalice odolala, ale v 57. minúte vyrovnával Jakub Cíger na 4:4. Skaličania ešte dostali výhodu presilovej hry, ale tú už nedokázali využiť a tak zápas dospel do predĺženia.

V predĺžení dostali Skaličania ďalšiu výhodu presilovej hry po podrazení Koledu, ale bez gólového efektu a tak rozhodli až samostatné nájazdy. V nich nakoniec rozhodol o extra bode pre Skalicu Martin Hujsa.

HK 95 Považská Bystrica - HK Skalica 4:5 po sn. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 29. Koleda (Jurášek), 42. Dvořák (Koleda, Dolinajec), 43. Koleda (Dubeň, Niník), 57. Cíger (Dubeň) – 17. Jurák (Jarolín, Mikéska), 36. Vaškovič (Sloboda, Vereš), 40. Sloboda (Okoličány, Jurák), 44. Hujsa (Vaškovič, Škápik), rozhodujúci sam. náj. Hujsa

HK 95 Považská Bystrica: Mikoláš – Dvořák, Nahálka, Niník, Solar, Palovič, Bajaník, Saboš – Dolinajec, Ligas, Cíger – Klíma, Jamnický, Dubeň – Koleda, Jurášek, Mokrohajský – Miro

HK Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Hujsa, Vaškovič – Kniazev, Jarolín, Hluch – Janáč, Kučera, Kotzman – Okoličány, Dmitriev, Jurák

Rozhodcovia: Krist – Tvrdoň, Drblík, vylúčenia: 7:10, presilovky: 4:3, oslabenia: 0:0