select * from news where id=442 .: HK SKALICA :.

Jednoznačný triumf Skalice v Dubnici

U nepríjemného súpera mala Skalica naozaj raketový štart do zápasu. Už po 92 sekundách otvoril skóre stretnutia Alex Kotzman po asistenciách Kučeru a Pavešica. O ďalších 80 sekúnd už bolo 2:0 po presnom zásahu kapitána Ľuba Vaškoviča, ktorému nahrávali Martin Hujsa a navrátilec do zostavy Rasťo Vereš. V 5. minúte dostali Záhoráci šancu na zvýšenie skóre, ale presilovú hru nevyužili. Od desiatej minút prebrali iniciatívu domáci, dostali sa k trom presilovým hrám, ale ani jednu nevyužili.

Výborný úvod mali Skaličania aj v druhej časti, keď sa presadil Kristián Kučera. Lenže domáci dokázali veľmi rýchlo odpovedať a po 38 sekundách Kútny znížil na 1:3. Záver tretiny sa niesol v nervóznom duchu, pribudlo faulov a v závere prišlo k viacerým vylúčeniam. Záver lepšie zvládli Skaličania, ktorí zásluhou Ľuba Škápika štyri sekundy pred sirénou využili presilovú hru 5 na 3 a do kabín išli s trojgólovým vedením.

Zápas sa definitívne zlomil hneď v úvode záverečnej tretiny, keď pokračovala presilová hra o jedného hráča a počas nej sa presadil Peter Horváth. Domáci síce znížili v 46. minúte, ale už o dve minúty svoj návrat po viac ako mesiaci oslávil Vereš gólom. V 58. minúte ešte využil presilovú hru domáci Jakúbek, ale posledné slovo mali Záhoráci, keď si strelecký účet v tejto sezóne otvoril Ondrej Janík.

MHK Dubnica nad Váhom – HK Skalica 3:7 (0:2, 1:2, 2:3)

Góly a asistencie: 23. Kútny (Pač, Kanaet), 46. Ďuriš, 58. Jakúbek (Rehák, Kokavec) – 2. Kotzman (Kučera, Pavešič), 3. Vaškovič (Hujsa, Vereš), 22. Kučera (Janáč, Janík), 40. Škápik (Vaškovič, Kniazev), 41. Horváth (Vereš, Vaškovič), 48. Vereš (Hujsa, Petrík), 60. Janík (Janáč, Pavešič)
Vylúčenia 8:9, presilovky 1:3, strely 40:43
Rozhodcovia: Krist – Ševčík, Tvrdoň, 621 divákov.

MHK Dubnica nad Váhom: Kutej – Rehák, Bobček, Trška, Habšuda, Themár, Pač, Berák, Ďurkech – Kokavec, Ďuriš, Jakúbek – Nemček, Hegyi, Kluka – Kútny, Kanaet, Trenčan – Špankovič, Švec, Briestenský

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Sloboda, Mikéska, Janík, Pavešic, Kukliš, Straka – Vaškovič, Hujsa, Vereš – Jurák, Jarolín, Kniazev – Kotzman, Kučera, Janáč – Hluch, Dmitriev, Okoličány